İçerikler

iso 9001 kalite yönetimi

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi    hizmetler - ISO-9001
ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi (KYS) Nedir?
ISO 9000 standard serisi 1947 yılında kurulan, merkezi İsviçre'de olan ISO (International Organization for Standardization) uluslararası standardizasyon örgütünün yayınladığı 9000'inci standart serisidir.
ISO 9000 Kalite Standardları Serisi, işletmelerde etkili bir yönetim sisteminin nasıl kurulabileceğini, dokümante edilebileceğini ve sürdürebileceğini açıklamaktadır. ISO 9001 bu standard serisinin uygulama klavuzu olup belgelendirmesi yapılan standarttır.
Kalite Yönetim  Sistemi Kurulumu Danışmanlık Hizmetinin Aşamaları
Kalite yönetim sisteminin kurulumu sırasında her bir müşterimize özel ve onların ihtiyaçları ve yapısı gözönünde bulundurularak sistem kurulumu gerçekleştirilmektedir. Aşağıda bahsedilen proje aşamaları genel akışı ifade eder. 
Bizden hizmet alma kararı verildiğinde size özel bir süreç belirlenecektir. Kalite yönetim sisteminin kurulum aşamaları kısaca;
Kuruluşun üst yönetimi ile toplantı, şirketin mevcut yapısının ve durumunun analiz edilmesi.
Kalite ekibinin oluşturulması. Ekip pozisyonların belirlenmesi ve belirlenen pozisyonlar için atamaların yapılması ve Yönetim Temsilcisinin belirlenmesi.
Temel kalite eğitimlerinin verilmesi. (Standart eğitimi, dokümantasyon eğitimi, hedeflerle yönetim ve süreç yönetimi eğitimi, kalite iyileştirme araçları eğitimi)
Standart gerekliliklerinin kuruma özel karşılanabilmesi için temel dokümantasyon ve kuruluşun faaliyetlerini net olarak tanımlayan etkin dokümaların oluşturulması.
Oluşturulan kalite yönetim sistemi dokümantasyonun onaylanarak uygulamaların başlatılması.
Altyapı ve çalışmaortamı ile ilgili eksikliklerin tamamlanması.
Uygulamalar sonucu ortaya çıkan revizyon ihtiyaçlarının gözden geçirilerek gerekli revizyonların yapılması.
Akredite baş denetçi belgesine sahip eğitmenlerimiz tarafından iç denetçi eğitimlerinin verilmesi. 
Danışmanlarımız nezareti de iç denetim ve yönetimi gözden geçirme toplantısının yapılması.
Kuruluş tarafından tercih edilen belgelendirme kuruluşuna müracaat için gerekli hazırlık ve çalışmaların yapılması ve başvurunun yapılması. Belgelendirme denetimine girilmesi ve tetkik sonuçlarına göre tespit edilen eksikliklerin tamamlanması
Not: Bu çalışmalar genel bir çalışma planı olup teklif verme esnasında size özel bir çalışma planı verilecektir.